مقالات

آخرین مقالات

روش‌هایی برای خرید موفقیت آمیز رک

28 بهمن 1397
روش‌هایی برای خرید موفقیت آمیز رک

اگر تصمیم گرفتید که سرور رک در خانه یا محل کارتان، نصب کنید، باید با برنامه حرکت کنید تا اشتباهات به حداقل برسد. وقتی سرور رک نصب شود حرکت دادن...

8 مزیت استفاده از کیوسک‌های تعاملی

18 دی 1397
8 مزیت استفاده از کیوسک‌های تعاملی

هر چقدر دنیا بیشتر آنلاین می‌شود، مردم هم به سمت فضای جستجو و اینترنت می‌روند، در نتیجه خریدشان را با تکنولوژی هم سو می‌کنند. کیوسک‌های تعاملی و لمسی ارتباط خوبی...

مزایای انتخاب تهویه هوای سرور رک

20 آبان 1397
مزایای انتخاب تهویه هوای سرور رک

پرداخت هزینه اضافی برای خنک کردن رک سرور در دراز مدت باعث کاهش خرابی سخت‌افزار و محافظت از آن‌ها می‌شود. در حالیکه رک‌‌های قاب باز و رک‌های معمولی انتخاب‌های ارزانی...

10 ترفند برای نصب موفقیت‌آمیز رک

28 مهر 1397
10 ترفند برای نصب موفقیت‌آمیز رک

نصب یک رک داده کار ساده‌ای نیست اما نه به سختی پرتاب موشک!

آیا UPS ارزش خریدن دارد؟

24 شهریور 1397
آیا UPS ارزش خریدن دارد؟

شاید شما هم تجربه قطعی برق یا تغییر جریان را داشته‌اید. در این مواقع استفاده از کامپیوتر و اینترنت مختل می‌شود. اگر بخواهید یک UPS بخرید سوال‌های زیادی در ذهن...

استراتژی موثر برای مدیریت صحیح کابل‌ها در رک

✅ چرا مدیریت کابل رک شما را منظم می‌کند؟

یکی از چیزهایی که باید در همان ابتدا پس از نصب رک و قراردادن تجهیزات بدانید، مدیریت کابل‌ها و سیم‌ها است. اگر این کار را خوب انجام ندهید نه تنها رک شما ظاهری بی‌نظم خواهد داشت بلکه باعث کاعش جریان هوا در فضای رک می‌شود.

با دانستن این نکته، خوب است که راه‌های مدیریت کابل‌ها را بدانید.

ترفندهای زیر توسط متخصصین مرکز داده برای سال‌ها استفاده شده است و می‌تواند برای شما در مدیریت کابل‌ها راهگشا باشد.

✅ کابل‌ها را به یک سمت هدایت کنید

یکی از اشکال‌های رایج که در رک سرور مرتکب می‌شویم هدایت سیم‌ها به خارج از سخت‌افزار و رها کردن آن است. ممکن است در نگاه اول این کار مشکلی نداشته باشد اما در طول زمان، باعث ایجاد آشفتگی در سیستم رک می‌شود. 

راه حل این است که همیشه سیم‌ها را از سخت افزار خارج کنید و به کناره رک ببرید. وقتی همه سیم‌ها یک‌جا جمع شدند آن‌ها را به هم ببندید. بستن سیم‌ها می‌تواند در پایین یا بالای سیستم انجام شود که این بستگی به محل عبود آن‌ها دارد. 

✅ سیم‌ها را اندازه کنید

سیم بیش از حد بلند به تجهیزات و وسایل دیگر گیر می‌کند و باعث مشکل می‌شود. کابل‌ها را در اندازه مشخص و به اندازه نگه دارید. اندازه منبع تا مقصد را بگیرید و سیم‌ اضافه را ببرید. 

✅ کد رنگ برای کابل‌ها

چه شما یک رک سرورخانگی یا پایگاه داده بزرگ داشته باشید، باید کد رنگ برای کابل‌ها داشته باشید. هیچ راه واحدی برای کدگذاری نیست و شما بر اساس استراتژی خودتان می‌توانید کدگذاری را انجام دهید. به نیازها و شرایطتان فکر کنید و از کدگذاری رنگ برای بهبود نظم و کاهش سردرگمی استفاده کنید.

✅ همیشه دو سر کابل را برچسب بزنید

داشتن یک پرینتر برچسب در اتاق داده ضروری است. با این دستگاه می‌توانید برچسب‌های کوچک چاپ کنید و به سر سیم‌ها بزنید. با این کار هر فردی می‌تواند بفهمد این سیم از کجا آمده و به کجا می‌رود. در زمان تعمیرات یا جدا کردن سیم‌های اضافی این‌کار خیلی مفید است.

تمام این کارها باید در زمان نصب تجهیزات انجام شود تا یک قفسه رک تمیز و مرتب داشته باشید.

جاده آبعلی کیلومتر 25، منطقه صنعتی خرمدشت، خیابان سیاه سنگ، خیابان گلایل 1، پلاک 115

  • ایمیل: info@karenfelez.com
  • تلفن :  76210210(21)98+
  • تلفن :  76210310(21)98+
  • فکس:  76210410(21)98+
  • موبایل: 4088743(912)98+

گالری

© Copyright 2020 . All Rights Reserved Design by DAYEREH

Search