مقالات

آخرین مقالات

روش‌هایی برای خرید موفقیت آمیز رک

28 بهمن 1397
روش‌هایی برای خرید موفقیت آمیز رک

اگر تصمیم گرفتید که سرور رک در خانه یا محل کارتان، نصب کنید، باید با برنامه حرکت کنید تا اشتباهات به حداقل برسد. وقتی سرور رک نصب شود حرکت دادن...

8 مزیت استفاده از کیوسک‌های تعاملی

18 دی 1397
8 مزیت استفاده از کیوسک‌های تعاملی

هر چقدر دنیا بیشتر آنلاین می‌شود، مردم هم به سمت فضای جستجو و اینترنت می‌روند، در نتیجه خریدشان را با تکنولوژی هم سو می‌کنند. کیوسک‌های تعاملی و لمسی ارتباط خوبی...

مزایای انتخاب تهویه هوای سرور رک

20 آبان 1397
مزایای انتخاب تهویه هوای سرور رک

پرداخت هزینه اضافی برای خنک کردن رک سرور در دراز مدت باعث کاهش خرابی سخت‌افزار و محافظت از آن‌ها می‌شود. در حالیکه رک‌‌های قاب باز و رک‌های معمولی انتخاب‌های ارزانی...

10 ترفند برای نصب موفقیت‌آمیز رک

28 مهر 1397
10 ترفند برای نصب موفقیت‌آمیز رک

نصب یک رک داده کار ساده‌ای نیست اما نه به سختی پرتاب موشک!

آیا UPS ارزش خریدن دارد؟

24 شهریور 1397
آیا UPS ارزش خریدن دارد؟

شاید شما هم تجربه قطعی برق یا تغییر جریان را داشته‌اید. در این مواقع استفاده از کامپیوتر و اینترنت مختل می‌شود. اگر بخواهید یک UPS بخرید سوال‌های زیادی در ذهن...

روش‌هایی برای خرید موفقیت آمیز رک

اگر تصمیم گرفتید که سرور رک در خانه یا محل کارتان، نصب کنید، باید با برنامه حرکت کنید تا اشتباهات به حداقل برسد. وقتی سرور رک نصب شود حرکت دادن آن سخت است، بنابر این در زمان نصب باید بدانید چگونه این کار را انجام دهید.

زمانی که محل قرارگیری سرور را انتخاب می‌کنید...

اولین چیزی که در نصب سرور، A/V یا رک شبکه باید مورد توجه قرار بگیرد، محل درست است. بیشتر افراد، فضای زیادی برای مرکز داده طراحی نکرده‌اند پس مهم است که جایی را انتخاب کنید که در دسترس، بدون مشکل، و نزدیک به نیازهای رک باشد.

1- پیدا کردن فضای مناسب

انتخاب اتاق مناسب در ساختمان کار حساسی است. برای شروع، اتاق باید از امنیت بالایی برخوردار باشد، چون سخت افزار با ارزش است و اطلاعات مهمی در آن جا دارد. اتاق‌هایی که در مرکز ساختمان هستند به دلیل نداشتن پنجره مناسبند و می‌توانید با قفل کردن در، از تجهیزات محافظت کنید. قفل کردن در و دور نگهداشتن اطلاعات و وسایل از دسترس افراد مزیت بزرگی است.

2- دور نگهداشتن رک از دسترس دیگران

 سرورها می‌توانند صدا و گرمای زیادی تولید کنند که در محیطی آرام، باعث آزار کارکنان می‌شود. به علاوه، وقتی افراد در نزدیکی سرور رک کار می‌کنند احتمال تخریب تجهیزات یا ریختن مایع بر روی آن بیشتر می‌شود. 

3- به فکر خنک کردن محیط رک باشید

رک سرور خودش تجهیزاتی دارد که به خنک شدن کمک میکند اما این فقط یک تکه از پازل حرارتی است. مجاورت رک با تهویه گرما اشتباه بزرگی است. اگر در اتاق پنجره‌ای هست باید مطمئن شوید که رک در سایه قرار دارد و در معرض تابش نور خورشید نیست. مراقب باشید رک در نزدیکی دیوار نباشد تا مانعی برای جریان هوا وجود نداشته باشد.

 حالا که محل قرارگیری رک را انتخاب کرده‌اید باید به فکر نوع رک مناسب باشید.

4- به نوع رک توجه کنید

نوع رک فاکتور مهمی است. برای این کار شما نیاز دارید که بدانید چه نوع تجهیزاتی قرار است درون رک قرار گیرد و آیا امنیت کافی برای تجهیزات فراهم می‌شود یا نه.

بعضی از شرکت‌ها رک دیواری یا فریم باز و برخی رک کابینتی را ترجیح می‌دهند. زمان گذاشتن برای انتخاب نوع رک ارزشش را دارد.

5- از تناسب رک و ریل‌ها مطمئن شوید

وقتی تجهیزات رک را می‌خرید، باید امنیت وسایل درونش را تضمین کنید. تناسب رک و ریل از نظر باری که درون آن قرار می‌گیرد مهم است زیرا در غیر این صورت شکستگی و آسیب اتفاق می‌اُفتد. اگر در این مورد اطلاعات کافی ندارید با یک متخصص مشورت کنید.

6- درباره قیمت فکر کنید

بعضی از شرکت‌ها قیمت‌های بالایی برای خرید رک می‌پردازند. خیلی مواقع می‌توانید با هزینه کمتر، انتخاب بهتری داشته باشید. 

جاده آبعلی کیلومتر 25، منطقه صنعتی خرمدشت، خیابان سیاه سنگ، خیابان گلایل 1، پلاک 115

  • ایمیل: info@karenfelez.com
  • تلفن :  76210210(21)98+
  • تلفن :  76210310(21)98+
  • فکس:  76210410(21)98+
  • موبایل: 4088743(912)98+

گالری

© Copyright 2020 . All Rights Reserved Design by DAYEREH

Search